Op zoek naar sneakers waar je écht de hele dag op kunt lopen, die je geen enorme zweetvoeten geven en die er ook nog eens leuk uitzien? Ik testte de e-Way S2F sneakers van Wolky en in deze blog lees je hoe enthousiast ik ben geworden over de sneakers van dit merk.
Over Wolky
Het Nederlandse familiebedrijf Wolky bestaat al sinds 1982 en maakt schoenen met één duidelijke gedachte: schoenen moeten gemaakt zijn om écht op te lopen. Niet voor ‘even leuk’, maar echt voor de hele dag. Dat merk je aan alles. Van de anatomisch gevormde voetbedden tot de zachte materialen en slimme pasvormen die je voeten ondersteunen zonder dat schoenen er meteen ‘orthopedisch’ uitzien. En juist daarin onderscheidt Wolky zich van veel andere comfortmerken: de schoenen lopen heerlijk, maar zien er tegelijkertijd modern, vrouwelijk en stijlvol uit. Geen logge comfortschoenen dus, maar modellen die je net zo makkelijk draagt onder een jeans als onder een jurkje.
De Wolky e-Way S2F sneakers
Schoenen moeten bij mij tegenwoordig aan twee dingen voldoen: ze moeten lekker lopen én er een beetje leuk uitzien. Want eerlijk? Ik heb geen zin meer in schoenen die prachtig zijn, maar waarbij je na een middagje (of 10 minuten) lopen al spijt hebt dat je ze hebt aangetrokken. Daarom was ik extra benieuwd naar de e-Way S2F sneakers van Wolky — en ik snap inmiddels heel goed waarom dit model zo populair is. Ze zijn niet alleen stoer en modieus, ze zitten ook nog eens ontzettend lekker!

Goed om te weten: Wolky heeft mij benaderd om deze blog te schrijven en heeft mij de sneakers opgestuurd. Echter, zoals je van me gewend bent, geef ik altijd mijn eerlijke mening over een gekregen product.
De e-Way S2F sneakers zijn gemaakt van verschillende soorten leer en zijn aan de binnenkant van de voet voorzien van een rits om ze gemakkelijk aan en uit te kunnen trekken. Het voorblad van de sneakers heeft wat stretch, zodat je tenen voldoende ruimte krijgen. De vorm van de sneakers is ook heel fijn. De zool is wat dikker, wat zorgt voor een goede demping en door de ronde neus kun je je voeten beter afrollen, wat vervelende blessures kan voorkomen.
Meer dan alleen een paar sneakers:
- Een uitneembaar leren voetbed, dus je kunt er ook andere zooltjes inleggen of zelfs je eigen steunzooltjes
- Veters en een rits, zodat je de schoen makkelijk kunt aan- en uittrekken, maar toch ook voldoende steun hebt
- Gemaakt van leer, dus ademend en beweegt met je voeten mee
- De stevige en dempende zool met oplopende neus (Roll-a-Way-System) die een juiste afwikkeling van de voet stimuleert
- Een polsterrand dient als kussentje voor je hiel en een speciaal ontworpen hielkap, die slippen voorkomt
De e-Way S2F sneakers zijn er in 13 verschillende kleurencombinaties, dus er is er altijd een die bij je outfit past! Ik koos voor de kleurencombinatie wit/beige, die een leuk bronzen detail heeft op de hiel.

Voor wie zijn sneakers van Wolky geschikt?
Wolky heeft natuurlijk een heel uitgebreid assortiment en vele diverse modellen schoenen, sandalen en sneakers, maar ik moet zeggen, de Wolky sneakers zijn mijn favoriet. Moderne modellen, kwalitatieve materialen en vooral die dempende zool zijn voor mij heel belangrijk. Met een geschiedenis van hielspoor weet ik hoe belangrijk het is om de juiste schoenen te dragen om klachten te voorkomen of niet te verergeren. Geen platte zooltjes zonder enige vorm van demping meer voor mij!
Kun je met ‘moeilijke voeten’ ook op Wolky’s lopen?
Als je een specifiek voetprobleem hebt, kun je op de website van Wolky zelfs gericht zoeken naar de modellen die het best geschikt zijn voor jouw voetjes. Denk aan hamertenen, een hallux valgus, hielspoor en zelfs diabetesvoeten. Vraag eventueel advies aan je specialist (podoloog of orthopeed) om de juiste schoenen voor jouw voeten uit te kiezen.
Nu klinkt het alsof Wolky alleen maar schoenen maakt voor ‘probleemvoeten’, maar niets is minder waar. Ja, er zijn modellen speciaal voor specifieke voetproblemen, maar geloof me, elke voet (en daarmee ook de rest van je lijf), profiteert van de kwalitatief goede schoenen die je bij Wolky kunt vinden.
Mijn ervaring met Wolky sneakers
Ik heb mijn Wolky sneakers nu een paar weken en ik moet zeggen dat ze direct mijn go-to sneakers zijn geworden. Door de neutrale kleuren die ik heb gekozen, staan ze leuk bij elke outfit, of dat nu een jurkje, spijkerbroek of pantalon is. Ik moest de eerste paar dagen wel even wennen, want hoewel de schoenmaat prima was, waren de sneakers nog wel een beetje strak doordat mijn wreef iets hoger is. Dat heb je natuurlijk met leer, dat moet je een beetje uitlopen. Inmiddels heb ik de veters precies zo afgesteld dat de schoen mooi aansluit en zitten ze echt als pantoffeltjes, ook na een volle dag op pad.
Toegegeven, de sneakers zijn niet goedkoop. Maar voor dat geld krijg je ook echt wel wat. Echt leer, een mooie afwerking, memory foam, een goed (en uitneembaar) voetbed, goede zolen die niet snel slijten en ga nog maar even door. Met een achtergrond in hielsporen en een afgescheurde achillespees wil ik ook niet meer op schoenen lopen die geen enkele ondersteuning bieden. De pasvorm en afwerking van de Wolky’s doen dat wel en daarom zijn ze wat mij betreft ook echt het geld waard.
Binnenkort maar eens kijken voor een andere kleurencombinatie… ik ben ervan overtuigd dat deze sneakers echte blijvertjes zijn. En je moet toch een beetje keus hebben 😉





